Spotify bir ilke imza atıyor, peki Apple ve YouTube Music’te yapacak mı?

En son örnek, video tabanlı öğrenme kursları için bir test duyuran Spotify oldu. Yeni özellik, platformun müzik, podcast ve sesli kitap serisine katılıyor.

Spotify bir dizi içerik ortağıyla işbirliği yaptı: BBC Maestro, PLAYvirtuoso, Thinkific Labs Inc. ve Skillshare. Şirket dört ana kategoride içerik sunacak: müzik, yaratıcı olmak, iş öğrenmek ve sağlıklı yaşam. Spotify duyuruda, “Bu teklifle, eğitici içerik oluşturuculara video içeriklerine erişebilecek yeni bir izleyici kitlesi sağlamak, kataloğumuzu genişletirken daha büyük bir potansiyel Spotify kullanıcı kitlesine ulaşmak için potansiyel bir fırsatı araştırıyoruz” dedi. Platform, kullanıcıların yaklaşık yarısının kendi kendine yardım veya eğitici podcast’lerle “ilgilendiğini” iddia ediyor.

Spotify bir ilke imza atıyor, peki Apple ve YouTube Music’te yapacak mı?

Test kursları şimdilik yalnızca Birleşik Krallık’taki kullanıcılara açık; ücretsiz ve premium aboneler kurs başına en az iki ücretsiz ders alacak. Serinin fiyatı, kişinin abonelik seviyesine bakılmaksızın 20 pound ile 80 pound arasında değişecek. Kullanıcılar bunlara mobil veya masaüstü bilgisayarlardan erişebilecek. Özelliğin test aşamasını geçmesi durumunda kesin fiyatlandırma ve kullanılabilirlik değişebilir.

Bu, video tabanlı kurslara yönelik girişimler, Spotify‘ın müzik videolarını beta olarak sunmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bu videolar belirli parçalarda mevcut yalnızca sınırlı sayıda ülkede görüntülenebiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x